2024-05-22

Spójrz w górę. Czy sufit w twoim pomieszczeniu wygląda odpowiednio

Sufit kojarzy się z powierzchnią, którą najmniej się zajmujemy. Innym aspektom poświęcamy czas i zainteresowanie, by zaaranżować je jak najlepiej. Niemal na pewno sufit malujemy na biało. Czy można coś poradzić, by sufit w pokoju przyciągał wzrok?

Zdecyduj się na belki na suficie. To działa!

Coraz więcej osób wybiera urządzenie wnętrza w tradycyjnym stylu. W Twoim salonie także możesz skorzystać z tego konceptu. Klimatu rustykalnego dodaje się choćby tylko poprzez odpowiednie wystylizowanie sufitu. To całkiem nieskomplikowane, kiedy stawiamy swoje lokum od fundamentów i będziemy mogli wyeksponować widoczne belki sufitowe. Mamy do dyspozycji kilka sposobów – pomalować na dowolny kolor lub pozostawić w naturalnych barwach i dodatkowo lekko przetrzeć, co doda im nieco postarzonego charakteru. Ponadto da się je wykorzystać na różnego rodzaju ozdoby, na przykład drobne oświetlenie w ciepłym spektrum, przez co pokój stanie się oazą przytulności.

Jak wybrać, odcień sufitu w salonie?

Jednak w większości mieszkań rządzą sufity w bieli. Ciężko odmówić racji odwiecznemu wyborowi. Trzeba pamiętać, że w wielu wnętrzach nie będzie pasować sufit w zaskakującym odcieniu. Gdy chcemy to wprowadzić do małych wnętrz użycie barwy innej niż biała na suficie jeszcze bardziej optycznie je pomniejszy. W przypadku gdy planujemy wyeksponować sufit w bieli, warto pomyśleć o niebanalnych dodatkach, jak np. ozdobne plafony i profile. Kiedyś robiono ich całkiem sporo, zatem czasem to tylko sprawa odnowienia. Dziś w ofercie hurtowni z materiałami wykończeniowymi mamy sporo listew podsufitowych, plafonów i gzymsów, które łatwo położyć we własnym zakresie.

Żyrandole nowoczesne do eleganckiego pomieszczenia – które z nich zamontować?

Jeśli już czas trochę ożywić nie tylko sufit w naszym salonie, ale także całe wnętrze, warto pomyśleć o zmianie oświetlenia. Popularne na rynku są żyrandole nowoczesne, których producenci zwykle stawiają przede wszystkim prostotę i minimalizm. Powyższe właściwości to duży pozytyw, a ponadto nadają całości ducha i klimatu. Żyrandole nowoczesne, zwłaszcza w skandynawskim stylu, nie obciążają pomieszczenia i świetnie dopasowują się przede wszystkim do prostego wystroju wnętrza. Przeważnie za ich efektowność odpowiada duża ilość szkła.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.