2024-04-14

Salon w ogrodzie zimowym? Masz to w swoim zasięgu!

Zazwyczaj w ogrodzie zimowym lokuje się nastrojowy salon. Wtedy szczególnie istotne zadanie pełnią wygodne elementy wyposażenia, wśród których niełatwo obejść się bez sof, foteli i stolików. Gdy planujesz, żeby wewnątrz dominowały naprawdę południowe klimaty, powinieneś założyć całoroczne ogrzewanie. W ten sposób odpoczniesz z tabletem czy gazetą w otoczeniu fikusów czy storczyków. Napoje serwowane w takich klimatach będą mieć niezrównany smak. Na pewno pasują do tego orientalne dekoracje z charakterystycznymi ornamentami ozdobnymi. Nie zaszkodzi dołączyć nieco oryginalnych drobiazgów, takich jak lampiony z aromatem, latarenki czy podobne utensylia. Na sofie czy fotelu porozkładaj designerskie pledy , a na dole jaśki w urozmaiconych formatach. Klimat powinien tu być przytulny, zapraszający do rozkosznego rozleniwienia.

Czym ozdobić wnętrze ogrodu pod dachem

Większość osób decyduje się na rattan, materiał tradycyjny, który znakomicie komponuje się się z zielenią. Aczkolwiek mamy też do dyspozycji technorattan, często stosowany przez designerów i wytwórców akcesoriów do ogrodu. Jego największą zaletą jest wysoki poziom niewrażliwości na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Nie zmienia kształtu i nie blaknie pod wpływem temperatury czy wilgoci, więc warto sięgnąć po meble technorattanowe do oranżerii. Inny sposób na to pomieszczenie stanowią palety, którym można ofiarować kolejne życie w postaci mebli. Rozłożyste sofy czy narożniki, krzesełka i fotele wyglądają zjawiskowo. Tu też można dodać donice, wykonane palet. Śmiało można porozstawiać w paru miejscach drewniane skrzynki, które posłużą za miejsce na podręczne akcesoria. To dość istotne, aby meble nie były ciężkie.

Ogród zimowy na tarasie – pociągająca inicjatywa

W przypadku gdy nie boisz się wyzwań, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci wiele miejsca, żeby pochwalić się kilkoma metrami zielonej przestrzeni we własnym domu. Ściany i dach mogą być w nim ze szkła czy przezroczystego tworzywa. Istotne, by dokładnie zamykały taras w dopasowaniu z kolorem ścian. Tuż przy domu, obok ścian, stworzysz pomieszczenie z wyjątkowym nastrojem. W miejscu na uboczu ozdobionym z każdej strony zielenią będziesz mógł zrelaksować się z rodziną i z przyjaciółmi. Poranna kawa i gazetą czy tablet w dłoni przy takim tle to szczególnie miłe momenty.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.