2024-07-15

Używanie sody oczyszczonej i cytryny do wybielania zębów

Komplet białych zębów może zwiększyć Twoją pewność siebie. Na szczęście istnieje wiele alternatyw wybielania zębów, na które nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Najpopularniejszym z nich jest stosowanie sody oczyszczonej i cytryny. Być może słyszałeś o sodzie oczyszczonej w tym kontekście, ale cytryna do wybielania zębów? Zapewniamy, że każdy z tych elementów ma swoje własne zalety, gdy jest używany indywidualnie. Ale czy możesz je połączyć? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Soda oczyszczona do wybielania zębów

Soda oczyszczona jest również znana jako wodorowęglan sodu. Jest to żrący środek, który usuwa plamy powstałe w wyniku palenia papierosów, picia kawy lub herbaty. Może również usuwać zabrudzenia z powierzchni zębów, nadając im biały i gładki wygląd. Soda oczyszczona może więc w pewnym stopniu wybielać zęby i zapobiegać przebarwieniom.

Jak używać sody oczyszczonej do wybielania zębów?

Poniżej przedstawiamy różne sposoby wykorzystania sody oczyszczonej do wybielania zębów.

1. Wymieszaj z wodą

Jest to najczęstszy sposób, w jaki ludzie używają tej substancji na zęby. Wymieszaj 1 ½ – 3 g (¼ – ½ łyżeczki) sody oczyszczonej w misce lub filiżance. Dodaj trochę wody, która wystarczy do zrobienia pasty. Zanurz szczoteczkę do zębów w paście i nałóż ją na zęby. Szoruj delikatnie okrężnymi ruchami przez jedną lub dwie minuty. Unikaj silnego szczotkowania, ponieważ może to spowodować uszkodzenie zębów.

Możesz również nakładać pastę palcami. Wcieraj w kółko i nie używaj siły. Jeśli masz cofające się dziąsła, nie myj miksturą poniżej zębów i linii dziąseł

Po szczotkowaniu przez jedną do dwóch minut wypluj pozostałości i dokładnie spłucz wodą lub płynem do płukania ust. Nie zapomnij dokładnie wypłukać szczoteczki do zębów. Możesz to robić codziennie przez jeden do dwóch tygodni. Później możesz zmniejszyć ją do 1 lub 2 razy w tygodniu.

2. Wymieszaj z pastą do zębów

Upuść zwykłą ilość pasty do zębów na szczoteczkę, a następnie posyp ją niewielką ilością sody oczyszczonej. Użyj go do szczotkowania zębów przez dwie minuty ruchem okrężnym, a następnie wypluj. Opłucz usta wodą, aby wypłukać biały osad. Możesz to powtarzać codziennie przez jeden do dwóch tygodni.

3. Wymieszaj z nadtlenkiem wodoru

Wymieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z ½ łyżeczki nadtlenku wodoru. Mieszaj, aby uzyskać spójną mieszankę. Użyj mikstury do szczotkowania zębów przez dwie minuty, a następnie spłucz wodą. Możesz użyć tej metody raz w tygodniu. Ponadto, jeśli podczas stosowania tej metody poczujesz pieczenie, przestań szczotkować i szybko przepłucz usta zimną wodą.

Nadtlenek wodoru może wybielić zęby, ale należy go używać ostrożnie, aby nie uszkodzić zębów. Nie możesz go używać, jeśli masz wrażliwe lub cofające się dziąsła, ponieważ może uszkodzić lub podrażnić odsłonięte korzenie. Dodatkowo przed użyciem tej metody upewnij się, że nadtlenek wodoru ma stężenie 3% lub mniejsze.

4. Zrób rozwiązanie i wypłucz gardło

Przygotuj roztwór z 6 g (1 łyżeczka) sody oczyszczonej i 240 ml (1 szklanka) wody. Mieszaj, aż soda się rozpuści. Wypij niewielką ilość roztworu i płucz gardło przez 30 sekund. Wypluj i powtarzaj, aż przepłuczesz cały roztwór. To rozwiązanie możesz płukać codziennie.

Inne zalety sody oczyszczonej dla zdrowia jamy ustnej

Oprócz wybielania zębów, do utrzymania doskonałego zdrowia jamy ustnej można używać sody oczyszczonej. Jest to tańsze, ale tymczasowe rozwiązanie problemów stomatologicznych, takich jak choroby dziąseł, wrzody, owrzodzenia jamy ustnej i nieświeży oddech.

Na nieświeży oddech rozpuść ½ łyżeczki sody oczyszczonej w 1 szklance wody i użyj do płukania ust. Zrównoważy to poziom kwasu w ustach i zapobiegnie nieświeżemu oddechowi lub go leczy.

Ponadto, jeśli masz owrzodzenia lub owrzodzenia jamy ustnej, możesz rozpuścić 1 do 2 łyżeczek sody oczyszczonej w 1 szklance wody. Użyj roztworu jako płynu do płukania ust, aby ułatwić proces gojenia.

Jeśli masz chorobę dziąseł, przed szczotkowaniem dodaj niewielką ilość sody oczyszczonej do pasty do zębów. Zapobiegnie to gromadzeniu się płytki nazębnej.

Cytryna do wybielania zębów

Cytryna to powszechny domowy składnik używany do wybielania zębów. Ze względu na swój kwaśny charakter może wybielić zęby. Ale to również wskazuje, że Twoje zęby tracą wapń. Ponieważ Twoje zęby potrzebują wapnia, aby zachować zdrowie i siłę, musisz zachować ostrożność podczas używania cytryny. Możesz go używać sporadycznie i nadal uzyskać pożądany efekt.

Jak używać cytryny do wybielania zębów

Istnieją różne sposoby użycia cytryny. Jego sok można od razu użyć do mycia zębów. Aby osiągnąć ten sam efekt, skórkę cytryny można wcierać w zęby. Jednak niektórzy wolą łączyć cytrynę z innymi składnikami. Jedną z takich kombinacji jest sól kuchenna.

Ważne jest, aby przed nałożeniem mieszanki dokładnie wypłukać zęby wodą. Nałóż kroplę soku z cytryny i szczyptę soli na szczoteczkę do zębów. Użyj go do mycia zębów przez kilka minut, a następnie spłucz. Możesz zakończyć szczotkowanie, używając pasty do zębów z fluorem . Twoje zęby będą wyglądać na czyste i białe.

Czy możesz połączyć sodę oczyszczoną i cytrynę do wybielania zębów?

Możesz połączyć sodę oczyszczoną i cytrynę, aby wybielić zęby. Ale zanim je połączysz, musisz wiedzieć o kwasach i zasadach. Skala pH służy do pomiaru kwasowości lub zasadowości substancji. Waha się od 1 do 14, gdzie wartości niższe niż 7 są kwaśne, a większe niż 7 – zasadowe. PH sody oczyszczonej wynosi około 9, co czyni ją zasadową, a cytryny 2, co czyni ją bardzo kwaśną.

Większość osób, które wolą łączyć oba składniki, uważa, że ​​podstawowy charakter sody oczyszczonej zneutralizuje kwasowość cytryny. Ale nie ma dowodów na to, że soda oczyszczona całkowicie ją zneutralizuje. Ponadto, przygotowując domowe połączenie, trudno jest wiedzieć, czy masz dokładny stosunek kwasu do zasady.

Nadmiar kwasu zawartego w soku z cytryny może uszkodzić szkliwo zębów, które jest częścią zapobiegającą próchnicy zębów. W przeciwieństwie do innych ochronnych powłok ciała, takich jak paznokcie, szkliwo nie odrośnie, jeśli zostanie uszkodzone.

Jest wystarczająco dużo dowodów na to, że soda oczyszczona może czyścić i wybielać zęby, ale używanie cytryny może być niebezpieczne. Dlatego najlepiej będzie ich nie łączyć.

Wniosek

Sodę oczyszczoną można łączyć na różne sposoby, aby wybielić zęby. Aby jednak wydobyć z tego jak najwięcej, spróbuj szczotkować za pomocą kombinacji jednej łyżeczki sody oczyszczonej i dwóch łyżeczek wody. Istnieją również różne rodzaje past do zębów, które zawierają sodę oczyszczoną i nadtlenek wodoru. Możesz go używać raz w tygodniu. Z drugiej strony cytryny są dobre, ale nie dla zębów, więc trzymaj je z daleka.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.