2024-03-04

Jak przygotować skórę do opalania?

komplet recznikow

Gorące dni za pasem, więc wszyscy wyczekują wypoczynkowego szaleństwa. Fantastycznym przejawem lata jest korzystanie z gorącego słoneczka. Jednak wypada się do tego własciwie przygotować, by nie uszkodzić naskórka.

Zanim zaczniesz się opalać, zastosuj peeling

Nie każdy wie, iż zanim wyjrzymy na słoneczny świat opłaca się zastosować pewne procedury, które sprawią, że będziemy wyglądać pięknie. Pierwszym z nich jest zrobienie pełnego oczyszczenia skóry tuż przed planowym skorzystaniem z działania promieni słonecznych. Najlepiej zdecydować się na radykalny peeling całego ciała, aby złuszczyć naskórek. Sprawi to, że nasza powleczona brązem skóra będzie jednolita. Z tym że jeżeli mamy wrażliwszą skórę, powinniśmy wybrać odrobinę delikatniejszy peeling, by nie doprowadzić do podrażnień. Naruszony organ źle odpowie na promienie uv.

Wybieramy dobry kosmetyk przeciwsłoneczny

Przed wyjściem na słońce, musimy również przygotować specyfiki z odpowiednim filtrem. Należy je stosować zawsze przed tym, kiedy zamierzamy wyjść na słońce. Szczególną uwagę skierujmy na zabezpieczenie naszej okolicach ust i nosa. Pamiątką po wystawieniu twarzy na słońce bez zalecanego preparatu będą poparzenia. Nadmiar słońca i UV może się skończyć nabawieniem się choroby nowotworowej. Gdy twoją skórę pokrywają znamiona lub pieprzyki, koniecznie musisz je osłaniać. Kolejnym rezultatem nadmiaru opalania może być wysuszenie naskórka i tworzenie się zmarszczek. Zatem najlepiej nie obniżać wielkości faktorów. Bezwzględnie nie wolno zapomnieć , aby chronić przed nadmiernym słońcem nasze dzieci, których powierzchnia ciała jest niezwykle delikatna, a przez to bardzo podatna na działanie promieniowania UV.

Pamiętaj – ręcznik plażowy powinien znaleźć się wśród akcesoriów

Ciężko wyobrazić sobie, by ktoś przyszedł na plażę i nie zaopatrzył się w ręcznik plażowy. To nadzwyczaj użyteczne, pasujące do wielu rozwiązań tekstylia. Tu przychodzi na myśl wykorzystanie go w charakterze podkładu do plażowego wypoczynku. Jak jeszcze zastosować ręcznik plażowy? Wytrzesz się nim tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Gdy poczucie gorąca stanie się zbyt mocne, możemy za pomocą ręcznika okryć swoje ciało, aby ograniczyć dotkliwe skutki opalania. Weź ze sobą odpowiednio duży ręcznik plażowy, by można nim było osłonić narażoną skórę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.