2024-06-18

Jak używać maszynki do strzyżenia włosów?

Pandemia COVID-19 pozbawiła ludzi na całym świecie możliwości nawiązywania kontaktów towarzyskich, czerpania przyjemności z hobby, trzymania się rutyny i dbania o swój wygląd. Z powodu nowych blokad na poziomie światowym większość fryzjerów musiała ponownie zamknąć swoje studia.

Dlatego mężczyźni nie mają innego wyjścia, jak obcinać włosy w domu. Korzystanie z zestawu maszynek do strzyżenia nie jest skomplikowane, gdy już zdobędziesz w tym talent.
Mamy nadzieję, że ten przewodnik po maszynkach do strzyżenia włosów okaże się pomocny podczas pierwszej domowej fryzury.

Umyj włosy

Przed przystąpieniem do stylizacji fryzur jako amator fryzjerski upewnij się, że dobrze się umyłeś i masz czyste ręce . Pamiętaj, że przetłuszczające się włosy mogą zaplątać się w maszynkę do strzyżenia, a także utrudnić ich czesanie. Ważne jest, aby użyć odżywki, aby wyeliminować wszelkie węzły, które mogłyby utrudniać proces.

Poza tym włosy powinny być odpowiednio rozczesane i wysuszone przed strzyżeniem. Niektórzy wolą, aby było mokre, ponieważ łatwiej jest im korzystać z urządzenia elektrycznego. Jednak w tym drugim scenariuszu możliwe jest, że wynik nie będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Przeczytaj jej e dlaczego suche fryzury uważane są zapewnić lepsze wyniki niż mokrych fryzur.

Przygotować się

Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego miejsca do wykonania czynności, ponieważ strzyżenie może być dość kłopotliwe. Jeśli to możliwe, zrób to na zewnątrz lub w garażu, ale upewnij się, że masz pod ręką lustro. Jeśli chodzi o fryzurę w domu, łazienka byłaby najlepszym wyborem. Aby zapobiec przyklejaniu się włosów do ubrania, radzimy zakryć ramiona gładką, jedwabistą szmatką.

Ustaw maszynkę na prawej osłonie

Przed ustawieniem maszynki do strzyżenia na odpowiednią długość upewnij się, że rozumiesz system numeracji. Krótsze cięcia wykonuje się ustawiając urządzenie na małą liczbę, podczas gdy dłuższe cięcia wymagają od użytkowników ustawienia większej liczby maszynek.

Ponadto mężczyznom zaleca się rozpoczęcie przycinania boków przed przejściem do tyłu głowy. Najważniejsze jest, aby przesunąć urządzenie w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów, a więc poruszać się powoli od dołu boków do góry, używając tylko krawędzi ostrza. Po zakończeniu przycinania jednej strony głowy powtórz tę samą czynność po drugiej stronie.

Po przycięciu boków czas na cięcie z tyłu głowy. Ten krok jest niewątpliwie najtrudniejszy w procedurze, ponieważ ludzie nie mogą sprawdzić wyników podczas przycinania. Pamiętaj, aby przycinać powoli w tym samym kierunku, od szyi do czubka głowy, używając małego lusterka do śledzenia postępów.

Nie zapomnij wyblaknąć dolnej połowy

Aby ściąć włosy w podobny sposób, jak robi to twój fryzjer, pamiętaj, aby zanikać dolną połowę głowy. Wybierz jedną z dolnych osłon ostrza, aby uzyskać odpowiedni efekt blaknięcia. Poruszaj maszynkami w taki sam sposób, jak poprzednio, powoli.

Co więcej, zbliżając się do bokobrodów, czas przestać używać maszynki do strzyżenia. Jedynym sposobem na ich prawidłowe ukształtowanie jest użycie nożyczek.

Zakończ górną sekcją

Ostatecznym krokiem Twojego doświadczenia fryzjerskiego jest dbanie o górną sekcję poprzez ustawienie maszynki na wyższą liczbę, na przykład numer cztery. Należy przenieść urządzenie z przodu na tył górnej sekcji.

Niemniej jednak mężczyznom z kręconymi i dość długimi włosami zaleca się używanie nożyczek. Istnieje wiele witryn edukacyjnych, takich jak Hair Clippers Ireland , które oferują przydatne przewodniki po strzyżeniu męskim podczas kwarantanny. Jeśli musisz użyć nożyczek, upewnij się, że kupiłeś nożyczki do włosów, ponieważ domowe nie przyniosą nic dobrego.

Dopóki posiadasz wysokiej jakości maszynki do strzyżenia, nic nie może powstrzymać Cię przed strzyżeniem. Po kilku sesjach fryzjerskich i naszym przewodniku po maszynkach do włosów staniesz się profesjonalistą!

Mam nadzieję, że ten przewodnik po maszynkach do włosów ci pomoże!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.