2024-06-18

Bezpieczna pościel do pokoju dziecka — jak znaleźć odpowiednią?

Zdecydowanie o kupnie pościeli dziecięcej wcale nie jest tak łatwym zadaniem, na jakie wygląda. Przed sfinalizowaniem zakupu należy znaleźć taką wyprawkę, która będzie maksymalnie bezpieczna, przecież będzie z dzieckiem przez kilka godzin. Pościel powinna umożliwiać wygodny sen, a dodatkowo być ciepła i miękka. W jaki sposób wybrać pościel, która sprosta tym wymaganiom?

Z jakiego materiału powinna być uszyta dziecięca pościel ?

Przy wyborze zestawu pościeli, dość istotnym czynnikiem, jaki zawsze należy brać pod uwagę, jest materiał, z jakiego ją wykonano. Jest to bardzo ważne, ponieważ pościel ma bliski kontakt z delikatną skórą niemowlaka, a także ma bezpośredni wpływ na wygodę oraz komfort snu. Dzieci są szczególnie wrażliwe na różne bodźce, także te dotykowe, dlatego trzeba dokładnie dobrać pościel, najlepiej wybrać taką zrobioną z najlepszego pod względem jakości surowca. Najlepiej gdy będzie zarówno naturalny, jak i przyjemny w dotyku. Poza tym, każdy producent dzianin perre z nadrukiem na pewno potwierdzi, że pościel we wzory będzie zachęcać dziecko do pozostania w łóżku. Idealne rozwiązanie to duet wysoko jakościowego materiału z zachęcającym, barwnym wzorem.

Bezpieczeństwo materiałów drukowanych dla dzieci powinno zostać potwierdzone przez producenta

Najważniejszą kwestią, o jakiej powinniśmy pamiętać przy wybieraniu pościeli dla dziecka jest kwestia bezpieczeństwa. Pościel dla najmłodszych nierzadko jest obszyta dodatkowymi elementamiozdobami, przykładowo tasiemkami albo chwostami, ale takie rzeczy nie są dobrym rozwiązaniem. Wszystkie te dekoracje zwiększą estetykę pościeli, ale będą także potencjalnym zagrożeniem, wiec lepiej zastąpić je kolorowym nadrukiem. Renomowany producent zawsze posiada je w swoim asortymencie.
Należy wiedzieć, że wszystkie tkaniny, jakie użyto do stworzenia wyrobu tekstylnego, muszą posiadać odpowiednie oznaczenie, takie jak certyfikat OEKO-TEX, potwierdzający to, że produkty są bezpieczne dla zdrowia dzieci. Jeśli materiały otrzymały powyższe oznaczenie, pewne jest, że zostały przebadana laboratoryjnie oraz nie mają w sobie składników będących potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia. Bardziej restrykcyjnym oraz surowym oznaczeniem jest znak GOTS. Poza czynnikami dotyczącymi pierwszego z wyżej wymienionych certyfikatów, certyfikat GOTS to zapewnienie, że oznaczony nim produkt powstał w sposób zrównoważony, etyczny i w ramach systemu rolnictwa ekologicznego. Podsumowując bezpieczna pościel dziecięca to taka, która nie ma niebezpiecznych elementów, nie wszyto do niej suwaka oraz uszyto ją z tkanin o jakości potwierdzonej certyfikatem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.