2024-03-04

5 wspaniałych pomysłów na wakacje w Wielkiej Brytanii jesienią

Październikowe wakacje w Wielkiej Brytanii w połowie semestru oznaczają odkrywanie wspaniałych plenerów, ciesząc się zmieniającymi się kolorami jesieni podczas niezapomnianej rodzinnej wycieczki. Chociaż nie możemy zagwarantować upału na Karaibach, jest kilka pięknych miejsc, które są równie malownicze i zapewniają mnóstwo przyjemnych dni spędzonych z dziećmi.

Isle of Wight

Przy tak wielu rzeczach do zobaczenia i zrobienia, Isle of Wight jest doskonałym miejscem na jesienną przerwę z rodziną. Daj im swobodę rozprostowania nóg i zwiedzania pałacu nad morzem, Osbourne House, wejdź na pokład kolejki parowej Isle of Wight i daj się oczarować ogrodowi botanicznemu Ventnor. Fani dinozaurów również będą w swoim żywiole i mogą odwiedzić wyspę Dinosaur Isle z 1000 skamieniałości i zabawnymi interaktywnymi wyświetlaczami.

New Forest

Park Narodowy New Forest w Hampshire to świetne miejsce na wyjście na zewnątrz i podziwianie wspaniałych kolorów jesieni podczas październikowej przerwy semestralnej w Wielkiej Brytanii. Dzięki dziewiczym dolinom leśnym i rzecznym, zabawnym atrakcjom dla wszystkich grup wiekowych (nie przegap Ogrodów Exbury i wizyty w Peppa Pig World ) oraz uroczym kucykom New Forest, jest to wspaniałe miejsce na ucieczkę. Dodatkowo, jeśli pogoda jest ciepła, możesz udać się na plaże. Wierz lub nie, ale w New Forest jest ich 40 mil, w tym Barton on Sea, Lepe, Calshot i Keyhaven.

Peak District

Peak District, pierwszy z parków narodowych założonych w Anglii, to piękne miejsce, w którym dzieci mogą cieszyć się malowniczymi widokami i przestrzenią do biegania, z wieloma dostępnymi przygodami: udaj się do Mount Cook na jaskinie i wspinaczkę lub zejdź pod ziemię w Treak Cliff Cavern.

Pembrokeshire

Pembrokeshire to prawdziwa gratka dla rodzin, od wędrówek po spacery i spacery z psami po plaży, aż po odwiedzanie pięknych nadmorskich miasteczek, a jeśli odwiedzasz je podczas jesiennej fali upałów, to jeszcze większa przyjemność. Podczas październikowych wakacji w połowie semestru możesz zabrać dzieci na przygodę z obserwacją wielorybów i delfinów u wybrzeży, wskoczyć do krystalicznie czystej wody, po raz pierwszy z rodziną, i wybrać się na wycieczkę do najmniejszego miasta w Wielkiej Brytanii, St Davids.

W Pembrokeshire jest mnóstwo rozrywki, a nawet jesienny dzień na plaży to przyjemność, gdy udasz się do jednego z najpiękniejszych piasków w Wielkiej Brytanii, Barafundle Bay lub Tenby’s North Beach. Jest to również idealne miejsce na zabranie psa, ponieważ to walijskie miejsce jest pełne naturalnych przestrzeni, w których każdy może biegać i cieszyć się wspaniałymi widokami na świeżym powietrzu.

Whitby

Uznane w zeszłym roku przez Sykes Holiday Cottages za najlepsze miejsce na wypoczynek, w tym pięknym nadmorskim miasteczku w Yorkshire nie brakuje atrakcji. Znane z gotyckiego opactwa, które zainspirowało Brama Stokera Draculę , wspaniałej plaży oznaczonej Błękitną Flagą i wysoko cenionych ryb z frytkami, Whitby jest fantastycznym miejscem na przyjęcie rodziny.

Whitby Abbey, The Magpie Cafe (na ryby z frytkami) i Whitby Sands powinny być na twoim radarze, a North York Moors Railway to najlepszy sposób na poznanie okolicznych wsi i przeżycie listy rzeczy do zrobienia z Whitby.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.