Jak może oszukiwać skup złota?

No Comments

 

Udając się do skupu złota chce się zarobić jak najwięcej, to całkowicie normalne podejście. Część osób szuka wszędzie podstępu, natomiast część wierzy ludziom i nie zastanawia się nawet nad tym, że ktoś mógłby ich oszukać – po prostu wierzą ludziom. Oczywiście ten artykuł pomija każdy rzetelny skup złota. Cena podana w cenniku https://www.mennicaskarbowa.pl/Skup-metali-szlachetnych-cabout-pol-14.html jest jak najbardziej realna do osiągnięcia i wysyłając złoto do niego, lub też po prostu udając się do placówki z pewnością uzyskasz adekwatne pieniądze z cennikiem.

 

Jak może oszukiwać skup złota?

 

Jednocześnie w bardzo prosty sposób może oszukiwać skup złota. Cena, która jest widoczna w cenniku to jedno. Jednocześnie istnieje wiele sposobów oszustw, a to dwa najłatwiejsze:

 

  • Zaniżanie wagi produktu, czyli gdy sprzedajesz biżuterię ważącą np. 30 gram, to skup złota zważy ją jako 25 gram.
  • W przypadku aukcji online prowadzonych przez osoby prywatne znikanie ze złotem.

 

Dlatego właśnie należy dobrze wybrać skup złota. Cena najwyższa nie zawsze jest najlepszym wyborem. W rzetelnych miejscach np. w sklepie mennicy można liczyć na 100% uczciwości. Dzisiaj coraz rzadziej można spotkać się z próbami oszustwa, dzieje się tak, ponieważ ludzie są świadomi.

 

Najbardziej uważałbym na różnego rodzaju aukcje internetowe wystawiane przez prywatne osoby. Niektórzy chcą, żeby wysłać im złoto, a następnie je ocenią, to taki „prywatny skup złota”. Niestety to też najłatwiejszy sposób na oszustwo, dzięki paczkomatom inpost można zachować niemalże pełną anonimowość,, podać dane adresata jak np. „Jan Kowalski” i znaleźć oszusta jest bardzo ciężko. Dlatego sprzedając złoto online warto korzystać z rzetelnych i sprawdzonych firm.

 

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *