Funkcjonalna kawalerka w bloku

No Comments

Termin kawalerki określa wnętrza mieszkań przeznaczone dla singla.

Zazwyczaj było to mieszkanie jednopokojowe, bez dodatkowej sypialni. Urządzenie takiego mieszkania nie jest łatwe nawet wówczas, gdy faktycznie ma w nim zamieszkiwać jedna osoba. Praktyczne i eleganckie jednocześnie meble z pewnością znajdziemy w niejednym sklepie internetowym – strona www które staną się ozdobią wnętrza mieszkań, ale będą jednocześnie funkcjonalne i ergonomiczne.

W celu stworzenia przyjaznego i komfortowego wnętrza mieszkania jednopokojowego, należałoby na pierwszym miejscu określić główny cel aranżacji i najważniejszy problem. Jest nim fakt, że salon musi pełnić swoją rolę, ale oprócz tego stanie się też sypialnią, jadalnią i gabinetem do pracy. Bywa także, że jet połączony z kuchnią lub wejście z klatki schodowej prowadzi bezpośrednio do salonu.

Wnętrza mieszkań maleńkich są trudne w aranżacji, ale nie niemożliwe. Pierwszym krokiem powinno być określenie stref:
– strefa jadalni/ dzienna,
– strefa do pracy,
– strefa odpoczynku.

Kiedy już uda nam się określić, jaka część salonu będzie nam służyła do poszczególnych czynności. Możemy przystąpić do urządzania wnętrza mieszkania.

Liczą się pomysłowość i praktyczne rozwiązania, takie jak półkotapczan, który w ciągu dnia możemy złożyć i powstaną w ten sposób dwie zamienne strefy w jednym miejscu.

Categories: Domy i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *