Czy wnętrza domów wpływają na psychikę człowieka?

No Comments

Czy zdarzyło ci się kiedyś wejść do jakiegoś mieszkania czy pomieszczenia i natychmiast miałeś ochotę z niego wyjść? Albo odwrotnie, wchodząc do innego wnętrza miałeś ochotę zostać tam przez długie godziny? To dowodzi, ze wystrój domów nie tylko wpływa na nasza psychikę, ale nawet może kształtować nasze zachowania. To z kolei prowadzi do trzech kolejnych pytań :

  • jakie cechy wystroju sprawiają, ze się czujemy dobrze?
  • jakie cechy powodują, ze nasze samopoczucie się pogarsza?
  • jak urządzić nasze własne mieszkanie, żeby zawsze czuć się w nim dobrze i żeby goście również mieli pozytywne odczucia.

Wpływ kolorów na zachowania człowieka zostały już dowiedzione naukowo. Na szczęście nie musimy powtarzać tych doświadczeń, żeby wiedzieć, jak wnętrza domów wpływają na naszą psychikę. Wystarczy trochę poszukać i poczytać, aby wyrobić sobie zdanie nie tylko na temat kolorów, ale i innych elementów wchodzących w grę przy urządzaniu mieszkań. Na tej podstawie spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania :

  • cechy charakterystyczne pozytywnych wnętrz domów to otwarte, duże przestrzenie, jasne, ale rozproszone oświetlenie, jasne kolory i oszczędność w ozdobach, dodatkach oraz niepretensjonalny, dyskretny styl mebli. Właśnie takie aranżacje są prezentowane w https://homekoncept.shop , portalu, który stawia na nowoczesność. Zainteresowanie jego ofertą dowodzi rosnącej świadomości wśród właścicieli domów.
  • Cechy wyróżniające pomieszczenia, które nie zachęcają do zagrzania w nich miejsca to z kolei ciemne, zdecydowane kolory na ścianach, jak na przykład brązowy, czerwony czy fioletowy. Meble zajmujące całe ściany wnętrza i wypełnione mnóstwem bibelotów i ozdób przytłaczają i nie pozwalają na relaks i wypoczynek. A stłumione, jednopunktowe światło odbiera zapał nawet najbardziej energetycznym osobom.
  • Jakie wnętrza domów staną się twoja inspiracją ? Postaw na nowoczesność, oszczędny styl i pastele, a każdy gość z przyjemnością spędzi czas w twoim salonie.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *