Wulkan Bromo

Wulkan Bromo to narodowa ikona turystyczna Indonezji. Jest to czynny wulkan, znajdujący się we wschodniej części Jawy w Indonezji. Zalicza się go do stratowulkanów. Jego wysokość wynosi 2329 m n.p.m., a średnica krateru to 700 m. Wulkan ten położony jest wewnątrz wielkiej kaldery Tengger, której to wiek szacuje się na 820 000 lat. Jest to wulkan bardzo aktywny, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 2004 roku.

 

Wulkan Bromo kusi turystów...

Wulkan naprawdę przyciąga turystów, jest w nim bowiem coś wyjątkowo magicznego i niezwykłego. Mimo tego, że występuje spore zagrożenie, to i tak wulkan odwiedza spora ilość turystów każdego roku. Szczególnie bowiem piękne są tam wschody słońca, można też liczyć na zachwycające widoki, w kierunku najwyższego szczytu Jawy, wulkanu Semeru. Dlatego Bromo uważany jest za najbardziej popularny, jak również najłatwiej dostępny indonezyjski wulkan

 

Park Narodowy Bromo Tengger – Semeru

Na pewno turystów przyciąga wcześniej już wspomniane położenie tego wulkanu, gdyż Park Narodowy Bromo Tengger – Semeru zapewnia wspaniałe widoki. Turystów dodatkowo przyciąga to, iż na jego obszarze znajdują się jeszcze trzy inne wulkany. Na szczyt wulkanu prowadzą 253 betonowe stopnie, co stanowi niemałe wyzwanie dla turystów. Dodatkowe wrażenia zapewnione są dzięki temu, że z wnętrza krateru widać wydobywający się dym oraz czuć zapach siarki. Sam krater obchodzi się dookoła wąską ścieżką wokół której znajdują się barierki. Największe wrażenia zapewnione są podczas wschodu słońca, około godziny 5 rano, a nocne przedzieranie się przez księżycowy krajobraz Morza Piasku jest tym, czego z pewnością nie można będzie zapomnieć. Ponadto na atrakcyjność turystyczną tego miejsca wpływa fakt, że u podnóża wulkanu znajduje się hinduistyczna świątynia Pura Luhur Poten.

 

Baza wypadowa

Turystom poleca się także podziwiać okolicę ze szczytu Mont Penanjakan, gdyż to właśnie z niego rozciąga się przepiękny widok na całą kalderę Bromo i pozostałe wulkany, jakie znajdują się w jej wnętrzu. Na krawędzi wulkanu Tengger znajduje się wyjątkowo malownicza wioska Cemoro Lawang, która jednocześnie stanowi najbardziej popularną bazę wypadową w całym Parku Narodowym. Można spodziewać się tu bogatej oferty turystycznej.

Wulkan Bromo jest najłatwiej dostępnym wulkanem w Indonezji, leżącym na trasie YogyakartaBali, który uważa się wręcz za cud natury. I z pewnością, każdy, kto tylko o 5 rano będzie mieć szansę podziwiać wschód słońca oraz majestatyczność Bromo nie będzie mógł temu zaprzeczyć. To miejsce, w którym każdy człowiek może zobaczyć, jak silna jest natura oraz że nic nie jest w stanie jej pohamować. A to coś, co na każdym zrobi wielkie wrażenie.