Ubud Monkey Forest

Ubud Monkey Forest jest bardzo nietypowym indonezyjskim rezerwatem przyrody. Jest to rezerwat przyrody, który znajduje się w Indonezji. W rezerwacie mieści się słynna hinduska świątynia Ubud. Pełna nazwa tego rezerwatu w oryginalnym języku brzmi Padangtegal Mandala Wisata Wanara Sacred Monkey Forest Sanctuary.

 

Dlaczego Ubud Monkey Forest tak przyciąga?

Jest to bardzo popularne miejsce, które jest odwiedzane przez setki turystów każdego roku. Na terenie rezerwatu znajduje się około 115 różnych gatunków drzew. Poza tym, znajduje się tu świątynia „Święta Wiosny”, którą kiedyś wykorzystywano do kremacji zwłok. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest również to, że żyje tam spora populacja małp, a ich liczba stale wzrasta dzięki temu, jakie warunki tam panują.

Co ciekawe, w tak zwanym „Małpim Lesie” turyści bez obaw mogą karmić zwierzęta, nie obawiając się, że cokolwiek im grozi. Przebywanie tak wielu turystów blisko małp sprawia, że są one po prostu przyzwyczajone do ludzi. I na pewno, jeśli chodzi przynajmniej o Indonezję to jest to zjawisko rzadko spotykane. Niestety, raz na jakiś czas słychać doniesienia dot. tego, że małpy kogoś zaatakowały, przez co opinia o Ubud Monkey Forest nie jest zbyt dobra.

Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli tylko podejdzie się do tych zwierząt w sposób odpowiedni, ostrożnie i będzie się rozsądnym to z pewnością nikomu nic nie będzie zagrażać. Małpy, jakie znajdują się w Ubud Monkey Forest i tak już w znacznym stopniu są uspołecznione i należy rzeczywiście na to zwrócić uwagę. Cały rezerwat prezentuje się bardzo okazale i nigdy nie brakuje tam gości. Wiedzą, że odwiedzając rezerwat czeka ich tam niezwykła przygoda.

 

Kto zarządza rezerwatem?

Ubud Monkey Forest to własność wsi Padangtegal, a mieszkańcy wsi jako zarządcy Ubud troszczą się o to, by na terenie rezerwatu wszystko przebiegało tak jak należy. Założona przez nich fundacja troszczy się o zachowanie porządku na terenie rezerwatu oraz o to, by w odpowiedni sposób go wypromować. Naturalnie, w taki sam sposób jak dba się tutaj o przyrodę nieożywioną to tak samo o zwierzęta żyjące na terenie rezerwatu, a przede wszystkim o małpy, które są wręcz jego „wizytówką”.

Turyści, którzy znajdą się w Ubud Monkey Forest będą rzeczywiście zachwyceni wszystkim tym, co mogą tam zobaczyć, jednak tak samo powinni pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Nie mogą między innymi dopuścić do tego, by zdenerwować małpy. Kiedy będą o tym pamiętać, to pobyt w tym niezwykłym rezerwacie znajdującym się w samym środku dżungli wspominać będą bardzo dobrze.