Atrakcje turystyczne Bali

Wyspa Bali to nie tylko plaże, choć te są malownicze i piękne. Wyspa ta posiada egzotyczny krajobraz, ale także wiele zapierających dech w piersiach świątyń, parków, fauny i flory, cudownie zielonych pól ryżowych oraz wulkanów. Warto poznać wyspę nie tylko od jej typowo nastawionej na turystów strony, ale także od tej dzikiej, prawdziwej Bali jaką znają mieszkańcy.

Mount Kawi
Mount Kawi to jedno z niepowtarzalnych miejsc na Bali. Są to grobowe i świątynia wykute w skale znajdujące się wśród pól ryżowych oraz dżungli. Nieopodal płynie rzeczka i spadają niewielkie wodospady i kaskady. Zwisające lniany z zielonych drzew, woda i świątynia potrafią wprawić w stan melancholii i wyciszenia.

Kuta
Kuta to miasto, które ma dużo do zaoferowania turystom. W mieście znajduje się Aquapark Waterbom. Znajdują się w nim zjeżdżalnie, ślizgawki i baseny. Będą się na nich bawić zarówno najmłodsi, jak i dorośli.
Jedną z najpiękniejszych plaż na Bali jest właśnie plaża w Kuta zwana Kuta Beach. Oprócz pięknej piaszczystej plaży i rozległego oceanu można znaleźć tam liczne bary, kawiarnie, sklepy, wypożyczalnie sprzętu wodnego. Tam zazwyczaj gromadzą się grupy turystów na podziwianie wschodów i zachodów słońca.

Tegallalang Rice Terraces
Mowa tu o niczym innym jak o polach ryżowych położonych w okolicy miasteczka Ubud oraz Tegallalang. Jeśli ktoś jest amatorem niesamowitych widoków i fotografowania musi koniecznie zobaczyć to miejsce. Piękne, soczyście zielone pola ryżowe poukładane niczym schody, czy tarasy obsiane ryżem prezentują się niesamowicie.

Świątynia Pura Luhur Uluwatu
Świątynia ta jest jedną z największych atrakcji na wyspie. Świątynia położona jest na półwyspie Bukit i znajduje się na szczycie skalistego klifu. Na terenie świątyni turysta znajdzie wiele wyjątkowych budynków oraz kamiennych posagów bogów, a wszystko to znajduje się w towarzystwie bujnej roślinności.

Świątynia Pura Tanah Lot
Kolejna wspaniała świątynia zbudowana na skale oraz w skale. Ciekawostką jest to, że można dostać się do niej tylko podczas odpływu. Wówczas to woda spływa w dół i możliwe jest przejście do świątyni. Na jej terenie znajdują się typowe świątynne balijskie budowle.

Wulkan Mount Batus
Mount Batur wznosi się na wysokość 1700 m. n. p. m. Wulkan jest aktywny. Znajduje się w północno-wschodniej części Bali. Dla turystów niezapomnianą wyprawą będzie wspinanie się na szczyt wulkanu i podziwianie z jego wierzchołka wschodu słońca. Szlak jest dobrze oznaczony i nie jest zbyt trudny. Po drodze na szczyt można podziwiać leżące u jego stóp wioski oraz Jezioro Batur.

Delfiny w Lovina
Atrakcją dla całej rodziny może okazać się wycieczka na plażę Lovina. Leży ona nieopodal miasta Singaraja. Wcześniej wspomniana plaża jest jednym z najlepszych na świecie miejsc na oglądanie delfinów. Delfiny obserwuje się z łodzi, które zabierają turystów z brzegu – wypływają bardzo wcześnie, przed świtem.

Targ w Sukawati
To miejsce dla miłośników pamiątek i ich kolekcjonerów. W Sukawati znajduje się bowiem lokalny targ. Jeśli chcemy kupić pamiątki z Bali to tylko tam. Można kupić tam wszystko – od tradycyjnych balijskich ubrań, rzeźby, obrazy, figurki, wyroby ze szkła, torebki, maski poprzez wyroby rzemieślnicze.

Park Garuda Wisnu Kencana
Park ten nie jest zwykłym parkiem. Jest to park kulturowy. Jest położony na powierzchni 240 ha. Na jego terenie znajdują się ogromne wręcz rzeźby kamienne, w tym 20 metrowy posąg boga Vishnu. U bramy wejściowej turystów witają balijscy muzycy oraz tancerze. Jest to niezwykłe i warte zobaczenia miejsce.