Seminyak

Seminayak jest jednym z bardziej popularnych kurortów w Indonezji. Ta dzielnica na zachodnim wybrzeżu Bali znajduje się na północ od Kuta i Legian. Mieści się tu obecnie wiele luksusowych uzdrowisk i hoteli, a więc nie jest dziwne, że miejsce to jest tak popularne pod względem turystycznym. Ekskluzywne sklepy, dobre zaplecze gastronomiczne, upały i czyste plaże. To rzeczywiście indonezyjski raj turystyczny...

 

Tradycja i nowoczesność w parze

Poza typowymi restauracjami oraz bazarami, gdzie można zakupić wiele interesujących pamiątek, będzie tu jeszcze szansa odnaleźć takie zakątki o jakich z całą pewnością można powiedzieć, że nie da się ich znaleźć nigdzie indziej. W Seminyak charakterystyczne bowiem jest to, że obok nowoczesności panuje tu również spore przywiązanie do tradycji. Dlatego nie będzie najmniejszego problemu z tym, aby wyszukać tu miejsca, gdzie zobaczy się, w jaki sposób przyrządza się tradycyjne indonezyjskie potrawy lub też rzeczy, z których korzysta się na co dzień.

 

Oferta dla najbardziej wymagających

Chociażby więc z powyższych powodów uważa się, że Seminyak jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych turystów. Zaznacza się, że ten popularny kurort jest przeznaczony przede wszystkim dla bardziej zamożnych turystów - wielogwiazdkowe hotele, wykwintne restauracje, salony SPA znajdujące się na każdym kroku. Dlatego ta opcja turystyczna przeznaczona jest dla osób, które zamiast odkrywać tajemnicze zakątki bardziej nastawione są na odpoczynek w tropikalnych i jednocześnie ekskluzywnych warunkach.

 

Cudowna plaża...

Najbardziej natomiast urlopowicze cenią sobie plażę w Seminyak, która jest tak czysta jak nigdzie indziej. Biały piasek ciągnie się nieprzerwanie przez pasmo aż do Kuty. Uważa się plażę tę, nie bez powodu, za najpiękniejszą na całym Bali i podkreśla, że nigdzie indziej nie ma aż tak zachwycających zachodów słońca. Można podziwiać zresztą nie tylko to, co natura oferuje w tym miejscu i korzystać z komfortowych opcji turystycznych. To właśnie w tym miejscu bowiem z imponującymi ceremoniami religijnymi przy dźwiękach muzyki gamelanowej składa się ofiary przodkom.

Seminyak to propozycja dla tych osób, które mają wygórowane wymagania, jeśli chodzi o odpoczynek. Tu można spodziewać się kompleksowego traktowania zarówno przez poszczególnych usługodawców i cieszyć luksusem, jak i w dosłownie tej samej chwili zetknąć z tradycją, którą widać również bardzo wyraźnie. Takie wrażenia, jakie na turystach wywrze Seminyak na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.